IDEA

Jesteśmy stowarzyszeniem sportowym, a dokładniej klubem sportowym. Startujemy w zawodach, jeżdżąc po całej Polsce, a zdarza się że także poza jej granicami. Biegacze dzielą siły pomiędzy płaskie „piątki”, „dyszki”, półmaratony i maratony, ale pojawiają się także biegi górskie oraz biegi ultra w różnym terenie. Ponadto crossy, przeprawy, przeszkody…

Kolarze startują głównie w maratonach MTB. Sporadycznie wpadnie szosa czy XC. Melduje się u nas również sekcja graveli i ultra-graveli oraz TRI.

Uczestniczymy sami w zawodach, jak również paramy się ich organizacją. Mamy flagowe „Najlepsze 10 km na Kujawach”, czyli Radziejowski Bieg Południowy, związany z akcesją Polski do Unii Europejskiej. Mamy prężnie rozwijający się „Cross Pod Napięciem”, konkretny terenowy hopsztas z przeszkodami, upamiętniający ppłk Antoniego Iglewskiego, ps. PONAR, Cichociemnego z Radziejowa.

Latem 2023 organizowaliśmy dla uczestników ultramaratonu gravelowego Robinsonada 2023 pit-stop. Kto jechał trasę 500 km miał okazję poznać w Radziejowie na naszym pit- stopie część naszej ekipy. No i próbkę naszych „kompetencji” organizacyjnych.

Często myśleliśmy, żeby innym pokazać tereny, po których od latach jeździmy rowerami. Właśnie takie pograniczne. Pogranicze województw. Pogranicze regionu Kujaw i Wielkopolski. Historyczne pogranicze po pierwszym rozbiorze Polski. Troszkę MTB, troszkę gravel, przełaj. No i pojawił się pomysł na taką prezentację w formule ultramaratoniku gravelowego o charakterze przygodowym. Zapraszamy!